#32 -/-/17-30: 64.1

Nyní je všechno číslo. Linie vyšetřování. Postupem času zanikající dělnická třída převedla abecedu do čísel. Inteligenční kvocient jenž není dlouhodobě ekonomicky životaschopný.

camera-2-2.gif

Sledování systémů a hodnot v rámci různorodých médiích. Například, záznamy o vozidle popisují, co vozidlo dělá, co vidí. Jeho vnímání – měření, předpověd – prognóza, plánování pohybu – jeho působení. Aby bylo samořídící vozidlo schopné úspěšně vykonávat svojí činnost, musí být také schopné vnímat aktivity, které se odehrávají kolem jeho detekovacího senzoru. Na základě získaných informací může vozidlo předpovědět, kde se budou nacházet objekty v blízké budoucnosti, což poskytne dostatek informací pro správné naplánování dalšího pobytu. Tyto procesy vyprodukovaly tzv. kompozitního uživatele, jenž je složeninou několika subjektů najednou … a další inteligentní komponentou …

Mumerologové tvrdí, že význam a poznání čerpají z vyjímečného vzhledu. [666]  – počet šelem, předpovídá přítomnost zla v křesťanské tradici, zatímco ve starověkém Egyptě se říkalo, že tři šestky prezentují pluralitu. A v Číně, v knize I-ťing – 64 hexagramů hraje ústřední roli v duchovních praktikách prakticky od 9. století př.n.l. Plní funkci tzv. prediktivních modelů.

Milan Guštar

Sleduji tě! Systém vizuálních metafor ∼ memetické přetížení.

Řeka je dole, oheň nahoře, to umístění má svůj smysl v tom, že odpovídá přirozenému směřování věcí, plameny šlehají nahoru, voda stéká dolu, spojovat tyto elementy dohromady bylo by násilím proti jejich přirozenosti, tak je třeba dát věcem volnost, aby se dříve oddělily, než se zase spojí. Je to výstraha…

… malá liška se brodí mělčinou. Namáčí si ocas. Nic dobrého ji nečeká.

Vyšetřování na samé hranici možného. Dostatečně pokročilá technologie je k nerozeznání od magie. Slovo abrakadabra pochází z Aramejského výrazu ,,stvořím, jak říkám“ – vytahování předmětu ze vzduchu. Výraz abrakadabra je zřejmě zkomolenina věty jenž je zapsána v Talmudu, ta zní RaBA BaRA GaBRA = (196) = odcizení. Historie matematiky je také historií mystiky, symboliky a gest, které směřují k něčemu mnohem hlubšímu. Zaklínadla vysvětlující nejrůznější pravomoci – nesmyslná účinnost abstrakce, nebezpečí a radosti představivosti. Problém se zhoršuje je-li tajuplný jazyk matematiky používán k maskování. Chameleoni & nová astrologie. Když jsem teď  zase sám, zjišťuji, že pokud se matematické struktury ujme imaginace, stává se něčím více než matematikou, že se zdánlivě důležité detaily spojují v jedno jediné téma, žádný tón ani barva nejsou náhodné a všechny patří k Hodos Chameliontos, jak by zřejmě řekl W. B. Yeats.

Snímek obrazovky 2017-11-28 v 14.52.12
Quad, Samuel Beckett

[Nietzscheho tajemství – jednotka velikosti]

Nejstarší čínský matematický text evokuje astronomii a božské království už ve svém názvu: The Arithmetical Classic of the Gnomon of the Zhou. Jeho název ,,Zhou“ připomíná mýtický Eden západní dynastie Zhou, což naznačuje, že ráj na Zemi může být realizován prostřednictvím správného výpočtu.

 

Chinese_pythagoras
Geometrický důkaz Pythagorovy věty od Zhoubi Suanjing

Číslo: je společným podladem všeho jsoucna, jenž určuje vzájemný vztah věcí a vnáší vně rád a zákonitost.

Číslo: je tedy látkou a něčím oživeným, pokud má v sobě živoucí sílu a schopnost vývoje. Mnoho podobného s tím, co je a co vzniká – číslo s určitou vlastností znamenalo spravedlnost, jiné duši a rozum …

Pythagorovci viděli v číslech vlastnosti a poměry (harmonie). Čísla jsou podle nich v celé přírodě první, prvky čísel jsou prvky všeho jsoucna a nebe je harmonie a číslo.

Svět je celek harmonicky uspořádaný podle číselných poměrů, ztělesněná matematika.

Henri Poincaré řekl: ,,Jestliže Bůh mluví k člověku, je to skze matematiku.“

 

 

Označeno tagem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s