#24 J/IND/17- 22: Intercalation, Part. 1

A.

Naturaly Hypernatural

The old man of the mountain – Rainbow – word of the Abyss

Hypernatural Landscape

Cyclic permutation code – The hunting of the snark – Nostalgia for infinity

Agency in Biosphere

Chinese supremacy – Go opening theory – Hypermysticism

Where’s it all going?

[The opposite of nature is impossible] 

Does hyperstition want me to go away?

Plan B for Planet A

Eternal return – Sado-conspiracy – African futures

The coming end of oil and the fact  that there is no planet B to reach by now, humanity is forced to think about forms of survival.

The question is, what will happen before that point?

Hybrid & Prototype

On the verge of a planetary civilization that one vast aberration we call religion – The archeology of darkness – Cybernetics of mutualism

B.

2016

Darkness and archeology

2017

The hierarchy of horrors – The shape of things to come

2018

Nihil is true religion – The left hand of darkness

2019

Chrono disintegration – Islamic apocalypticism – The brain is the interface

C. SHAPE & LP

Shape

Lidé jsou víc stejní než jiní – nepříjemně víc stejní, než jsme ochotni přiznat. Zajímalo by mě, jestli by to nakonec nedopadlo stejně, kdyby možnost navzájem se zničit i se zbytkem světa získaly jakékoliv jiné kultury. 

Narůstající množství nudícich se, uvězněných lidí se nedokázalo obejít bez vyhledávání destruktivních zábav. Lidé byli udržováni v otupělosti. Nakonec bylo i dost těžké navázat přátelství mezi sebou. 

Nebylo vidět kouř ani smog, pouze několik mraků – pozůstaky nedávného deště.

Přístřešek měl stěny, ale chyběla mu podlaha. Uvnitř hořel oheň, pálivý a kouřící. Podobně vypadali i lidé. Pálivý, zakouření, špinaví, rozčilení.

Někde mezi magnetickou rezonancí a kognitivní disonancí se nachází naše rozhranní s kosmem. Konec už pro nás není, abychom se rozhodli musíme se vzdát. Otupit přirozený strach z odlišností. Měli bychom začít milovat cizince a hledat nového člověka.

img_3484

Byli stejně trpěliví jako čekající Země.

Říkám si, co z nás asi bude?

Lidé ne. Lidé už ne.

Nikdy.

L∞p

Trhliny, mutace, rozštěpení, spoje. Místa kde se věci stávají věcmi. Démonické vibrace. Potenciální obytné prostory. Handbook to the game → Hypestition. Cesty pro sledování pohybu objektů.

[xeno]

Another Justice

Another Movement

Another Space-time

Nevzpomínám si přesně, kdy to začalo, ale je to už několik měsíců. Všeobecné napětí, jež zavládlo bylo děsivé. K období politických a společenských zvratů se přidalo podivné a skličující vědomí ohavného fyzického nebezpečí. Nebezpěčí všudypřítomného a všezahrnujícího, nebezpečí, které si člověk dokáže představit jen v nočních přeludech. Lidé chodily s bledými, ustaranými tvářemi a šeptali výstrahy, jež se nikdo neodvážil opakovat, ba ani sám sobě přiznat. Na zemi doléhalo vědomí nestvůrné viny a z mezihvězdných propastí vály studené proudy, kvůli nimž se lidé v temných, osamělých místech třásly chladem. Sled ročních dob prošel démonickou proměnou – děsivě dlouho přetrvávala horka a všichni cítili, že svět a snad i celý vesmír se vymkl z vlády známých sil a přešel do noci bohů či sil, jež byly neznámé.

azan

Znavený, vnímavý stín, kroutící se pod rukama. False dragons thrown up by the pattern. Jenž rukama nejsou, slepě hnaný přes mrtvé sféry skonalých světů, jež bývala velkoměsta.

Zdálo se, že lidé reagují na příchod nelidských tvorů zpomaleně. Nezajímá je rozum nebo logika, tvé naděje nebo očekávání.

Vůbec nechápu, proč bych se měl vašeho zjevu tak polekat. Nevypadáte vůbec tak děsivě. Jenom [cize]. Pro většinu druhů znamená [cizé] totéž, co děsivé. To, co je [jiné], je nebezpečné. Je pro vás jistější, když se s tím pocitem vypořádáte jako jednotlivci než jako členové nějaké skupiny.

Nabízím jednotu, o kterou usilujete, o které sníte, ale které sami nemůžete dosáhnout. Nestačí, když se budeme navzájem zabíjet. Možná nám to půjde líp, když poskytneme lidem čas, aby zapadli a postupně budeme distribuovat strukturu, do které se budou moci začlenit. V menších třídách se dá naučit víc, než ve velkých. Přechod je natolik důležitý, – byla by velká škoda ho uspěchat.

FullSizeRender

Jestli máme přežít potřebujeme ochranu. Země je téměř připravena nás přijmout zpět. Tkáně reagují na zahájení metamorfózy velmi rychle. Metaphysic&mythophysic. The harmony of the spheres. The organon of extinction.

Snímek obrazovky 2017-07-13 v 17.29.37.png

*

GENERIC – EFFORT – LILITH – ZOMBIE

AZANTHOTHIC XENOCOMMUNISM

SHOGGOTHIC XENOCOMMUNISM

MATHEMATICAL ACCELERATIONISM

*

[There is no evil in the world]

[Shadow of the intercalation]

*

Odhozený produkt Západní civizace, nadaný novým významem. Důvěrně známé je obydleno nevyzpytatelným. Nevyzpytatelné je to, co zbývá poté, co velké celky odejdou do kyberprostoru. Chronický nedostatek pak ve své naléhavosti způsobuje tlak a funguje jako silná droga – navozuje halucinace normálního. Podivný klid.

Proti plánovanému vpádu do Antarktidy a proti masovému honu na zkameněliny – rozprouštění prastarého zalednění – U/ACC.

[Charts a course outwards].

Podivný klid, s sebou přináší klaustrofobické chvíle, momenty, kdy se všechno zastaví. Tahle vyhublost okamžiku je nejcitelnější. To, co jsme si z tebe nechali není živá tkáň. Je to paměť. Vy byste tomu říkali genová mapa, nebo mentální kopie. Nemusíme přeci zapomínat, co známe. Nemusíme se vracet do doby kamenné. Vyhrabávat ze země klackem kořínky, jíst brouky a krysy…

… tehdejší místa naprosté neutrality, dnes patří k jedinečným charateristickým prvkům, jsou nejsilnějším hybatelem jeho odlišnosti. Představují všechno, co obvykle zažíváme.  Dokonale kopírují každou naší touhu. Zdálené, pohodné, exotické, polární regionální, východní, rustikální, nové, dokonce dosud neobjevené – cizí.

Minulost byla podle všecho překvapivě nehygienická, ba nebezpečná. I my jsme kdysi měli minulost. Pak se všechno bez varování proměnilo v lítost. V našem městě žádná historie není. Minulost zmizela. Nic z toho, co je možné vidět kolem nevzbuzuje specifické vzpomínky, nýbrž jen obecné vzpomínky na vzpomínky. Nikdy nekončící Dejà–vu. Generická vzpomínka. Vypadá to jako, kdyby na celém světě byl kolonialismus jediným nevyčerpatelným zdrojem autenticity.

[Moc se rozprostírá na cestě od horizontality směrem k vertikalitě]. Jakoby jedna a jedna smrt dávaly dohromady život. Krusta civilizace je příliš tenká. Jakoby všechno, co je generické tíhlo k tropům. Vegetace je transformována na hlavního nositele identity – křížence mezi politikou a krajinou. Útočištěm všecho ilegálního & nekontrolovatelného.

D. Recurrent neural network – Ethernal omnipresent speed

Snímek obrazovky 2017-07-24 v 11.39.53
D. Hilbert and H. Cohn-Vossen, Geometry and the Imagination

Sítě se roztahují, stárnou, hnijí, zastarávají. Obyvatelstvo se zdvojnásobňuje, ztrojnásobňuje a najednou mizí. Povrch města expoloduje, ekonomika akceleruje, zpomaluje, prudce se rozvíjí, kolabuje. Jako starodávné matky, které stále živí titánská embrya. Nikdo neví, proč je centrum právě tam, kde je, nikdo netuší, kde končí monumentální osy.

Dokazuje to jen tolik, že zde jsou nekonečně skrytá rozhraní, kolosální rezervoáry, hlušiny. Neustále probáhající organický proces přizpůsobování se různým způsobům chování.

Očekávání se mění s biologickou inteligencí nejotražitějšího živočicha.

Animace naruby – hustota se zhroutila sama do sebe.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s