#14 L/UK/17

Identity of waiting nothing and waiting everything.

The world whole burning.

°

Some are not fire and no flame.

Some no fire and all flame.

Some all fire and all flame.

°

Born in 2025. Human numbers are 8 billion.

Died in 2100. Human numbers are 10 billion.

°

Born in 2085. Human numbers are 9.5 billion.

Died in 2185. Human numbers are 8 billion.

°

Born in 2170. Human numbers are 8.5 billion.

Died in 2270. Human numbers are 6 billion.

°

Born in 2255. Human numbers are 6.5 billion.

Died in 2355. Human number are 3.5 billion.

:

↳Birds don’t fly. Budou naši potomci stále ještě lidé – lepší lidé? Jakýkoliv pokus musí nutně skočit tím, že se lidé budou muset vypořádat s nezpochybnitelnou skutečností lidské variability. Budoucnost pravděpodobně vytvoří nový druh lidí. Návyky našich potomků se budou odlišovat od těch našich. Stejně tak, jak tomu bylo u našich předků. Uvědomíme-li si, jak se lišíme od našich předků, možná si snadněji dovedeme představit, co bychom mohli v budoucnu očekávat. Svět nereprezentují dvě navzájem si podobné osoby. To, co si představuje pod budoucností, nebo pod budoucím scénářem, nemusí mít s budoucností nic moc společného.

::

↳Na konci 16. století křesťanští učenci diskutovali o tom, zda mají ženy duše a tedy, zda je možné je považovat za lidi. Na konci 19. století bylo běžné, že bílý učenci zpochybňovali fakt, zda jsou černoši ještě lidé, odsuzovali je a srovnávali s jiným živočišným druhem. Birds don’t fly. Snad už nikdy nebudeme pochybovat o tom, zda-li jsou a nebo nejsou lidské bytosti dostatečně lidské. Protože, to co znamená být člověk se radikálně mění. Mají skály nulový morálně nižší status, protože nemohou myslet, cítit, tudíž nemohou ani ublížit?

Lidé nemohou držet krok se stále se stupňující rychlostí variability. Jak vytvořit něco, co by kompenzovalo naši absenci? Interakce? S čím? Budoucnost se odehrává jen v několika málo městech na Zemi.

O 120 let zpět → jediná věc, která nakonec zastavila příchod násilného narušení, byl příchod dělnické třídy, jako jediný způsob, jak si znovu získat moc ve vztahu ke stále se stupňující automatizaci práce. Kolektivní akce umožnily dělníkům zlepšení, nebo upevnění jejich sociálního postavení. 2017 odchod Velké Británie z EU, je z velké části motivován právě důrazem na sociální struktury. Bloom – thinks of violence as a radical and unique evil lurking behind countless mask. Violence only refers to its own vocation for death. [Univerzální střední třída se požírá z největší pravděpodobností sama, zatím co domorodci se vracejí zpět k Zemi]. [Bird don’t fly] → [violence] = chameleon = rhizom.

Jak můžeme předejít, nebo zmírnit nebezpečí masivní nárůstu násilí, které může následovat, jako v předešlých letech? [Krátkodobý účinek prožívání slasti] vs. [dlouhodobý důsledek] → [násilí]. [Hypergenetics elites vs. normal]. Jakmile se otevře prostor mezi bohatými a chudými, jakmile se začne projevovat rozdíl a jejich odlišné schopnosti, bude nemožné tento prostor znovu uzavřít. Globální riziko není globální katastrofou, je očekáváním katastrofy.

2016 → 2017 → někteří lidé souhlasili se zavedením digitálních implantátů, aby si tak vylepšili fyzické, ale také intelektuální schopnosti.

Summary:

[2016] → [Summarization of war]

[2017] → [Abstract machines corporation]

[2018] → [AI unit] → [A.H]

Kreativní destrukce, tedy myšlenka, že technologie zlikviduje pracovní místa, jenom proto, aby vytvořila nové, je již minulostí. Tempo ničení a změn je mnohem rychlejší a všudypřítomnější. Stále se stupňuje, je schopno učit se z chyb, které produkujeme. [V této ekonomické éře může světová ekonomika svojí velikost zdvojnásobovat každých pár týdnů]. Příchod [radikálně jiné budoucnosti].  Lidé v této hře získali status vysněné, ale jen dočasné výjímky. Birds don’t fly. Lidský projekt byl a je [metafyzická mystifikace], metafikční projekt s tradicí, která je dva tisíce let stará. Nyní se nachází v konečné fázi úpadku. [Odhalení fatální strategie] → Birds don’t fly. Tuto fázi je nutné si představovat, nikoliv jako konečnou, ale jako výjimku ve stavu k druhému nebo k několika další fázím. V systému existuje vztah rovnováhy a vzájemných napětí. Jedná se o skutečný systém → [kompletní realitu] → způsob, který je zcela nezávislý na pojímání rodu nebo druhu.

hyperbolic statement

Faktor [B] má tendenci následovat [A] → faktor [B] má v tomto postavení menší míru důvěryhodnosti. [B] nabývá na důvěryhodnosti tehdy, jeli přesvědčeno o pravdivosti [A]. Tím vznikají hlubší důvody proto si mylet, že [A] [B] spolu navzájem korelují, čím více se projevuje závislost faktoru [B] →  Před 13. miliardami let, vše, co se na Zemi nacházelo, bylo mrtvé.

Katastrofa je relativní. Dokonce i absolutní katastrofa, ve smyslu ukončení procesu tvoření je jen dočasná záležitost. Katastrofa je nejhorší z možných způsobů metamorfózy. Rostliny tu byly před námi a budou dál. Vysoko položená, hustě zarostlá horská města ↔ lidé jsou svým způsobem rostliny. Změna klimatu by mohla být protijedem k válce. Spolupráce na odvrácení katastrofy.

Eduardo Vivieros de Castoro writes: Thinking in the jungle is not the same as thinking in the desert ↔ Thinking in Rio is not the same as thinking in Paris. 

Jevy, které oddělily známé od neznámého, tabu od požadovaného, sebe od druhého, živého od mrtvého, se nyní ukazují jako vzájemně si blízké.

The primitive comes last, at the end, which is [Cyber-hype technoeconomics].

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s